Tepisi su bili oduvek više od mekog pokrivača za vaše podove. Oni su šansa da se dizajn pokaže u pravom svetlu. Moderan dizajn tepiha izbegava stari tradicionalni istočnjački dizajn u korist topografskih karata, slagalica, kristala i neobično sečenih oblika unutrašnjih organa ljudskog tela.
Drveni tepih
Iako drvo nije baš tipičan materijal za tepih, dizajn Elisa-e Stroyzk zadržava toplinu i udobnost laserskim sečenjem geometrijskih komada koji su vezani za tekstilnu podlogu. Projektom “drvenog tekstila“ ukazuje se na poptuno novi način posmatranja drveta kao materijala.
Geometrijski drveni delovi sastavljeni su u fleksibilnu površinu koja može da se transformiše u različite trodimenzionalne oblike. Materijal se kreće od tvrdog do mekog, od parketa do tepiha, i pravi čudnu vezu između nameštaja i tekstila.
Kompleksni dizajn
Laserskim sečenjem tepiha do kompleksnih šara dizajn je Magdalena-e Lubinska-e i Michal-a Kopaniszyn-a. Ovi zanimljivi tepisi na podu podsećaju na detinjstvo i pravljenje podmetača od papira pomoću makaza i papira.
Taktilni tepih
Tepih u obliku pipaka napravljen je od vunenog ćebeta prišivenog i ispunjenog vunenim ostacima.
Flaster tepih
Osim što je po svom obliku dobio ime, flaster tepih upravo takvu namenu i ima: pokriva sve nedostatke na tepihu. Služi više kao prostirka.
Tekstilni oblak
Ovaj modularni tekstil delo je Richard-a Garza Marcos-a i može da se koristi kao ćebe, kao zidne obloga, tepih ili paravan. Tekstilni oblaci su novi element koji pruža mogućnost za personalizovanjem dizajna.
Genijalan sistem u kombinaciji sa nekoliko jednostavnih vijaka i žicom omogućava da se stvori nešto neobično u vašoj prostoriji koje će izazvati pažnju. Oblaci omogućavaju sve zamislive upotrebe, mogu da vise na zidu ili iz plafona, budu postavljeni na pod ili da dodaju živost stepenicama. Drugim rečima, oblaci predstavljaju novu tipologiju, ili novo tumačenje upotrebe tekstila.