Postoje različiti načini pripreme površina na početku svakog projekta ugradnje industrijskog poda. Kako bi obezbedili uspešnu ugradnju potrebno je izvesti adekvatnu pripremu. Svaki od metoda pripreme zahteva specijalizovanu opremu i specifične tehnike. Proces pripreme podloge je ključni korak pri ugradnji industrijskog poda i zahteva temeljnu analizu. Bitno je naglasiti, da priprema podloge može zahtevati primenu više od jedne metode u zavisnosti od stanja postojećeg poda.
Najčešće korišćene metode pripreme podloge su:
- Sačmarenje – Mašine koje se koriste poseduju i sistem za otprašivaje, što obezbeđuje radnu sredinu bez prašine koja bi inače smetala ostalim procesima koji se odvijaju u blizini.
- Glodanje – Primenom ovog procesa je moguće regulisati debljinu sloja koju želimo da uklonimo.
- Brušenje – Koristimo kada želimo da dobijemo glatku površinu za nanošenje tankoslojnih industrijskih podova, kada je podloga pod od keramičkih pločica ili već postojeći industrijski pod koji treba „osvežiti“.
- Odmašćivanje – Hemijski tretman jako zamašćenih podloga (MC-Entöler), ponekad zahteva više uzastopnih ponavljanja i svakako upoterbu prajmera specijalno formulisanog za ovakvu podlogu.
- Nivelisanje – Izrada nove, kompaktne, dovoljno čvrste podloge otporne na abraziju, na već postojećoj podlozi (Emcefoor PCC i Emcefoor PCC Pro). Ključne prednosti primene ovog metoda su dobijanje ravne površine za ugradnju i smanjenje količine reakcionih smola za postizanje velike debljine industrijskog poda, kao i kratko vreme potrebno za nastavak radova, što sve naravno bitno utiče na cenu.
Podloge sa strukturnim oštećenjima zahtevaju posebnu pažnju i dodatne korake u pripremi podloge. Pojava pukotina je prvi znak postojanja problema. Pukotine se mogu javiti kao posledica toplotnogširenja i skupljanja, sleganja, velikog opterećenja, zemljotresa… Unutrašnji i spoljašnji uticaji mogu od malih pukotina napraviti veće i dodatno destabilizovati strukturu. Zato ne uzimajte pukotine zdravo za gotovo!
Dobra vest je da smo u mogućnosti da saniramo pukotine primenom sintetičkih smola,visoke penetracione aktivnosti, koje gravitaciono ispunjavaju pukotine (MC-Injekt 1264 compact) ili se ubrizgavaju pod pritiskom (serija proizvoda MC-Injekt).
Parcijalna, udarna oštećenja otklanjaju se upotrebom brzovezujućih sanacionih materijala (MC-DUR 3500, MC-DUR 1000 Parat 04) kako ne bi došlo do neplaniranog produžetaka roka za izvođenje radova.
Priprema podloge i odabir pravog sistemskog rešenja su ključni faktori za uspeh Vaše investicije. Ako želite pouzdanog partnera koji će se posvetiti Vašim zahtevima kontaktirajte: MC-Bauchemie.
MC Bauchemie d.o.o.
Ilariona Ruvarca bb
22000 Sremska Mitrovica, Srbija
Tel: 022/ 2150-150
info.serbia@mc-bauchemie.com
www.mc-bauchemie.com